Bourns Inc. CR0805-FX-3321ELF
CR0805-FX-3321ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3321ELF
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3321ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3321ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3321ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3321ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3321ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3321ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3321ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3321ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3321ELF
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210 datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SOLDER 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf