Bourns Inc. CR0805-FX-69R8ELF
CR0805-FX-69R8ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-69R8ELF
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-69R8ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-69R8ELF
QUANTITY
CR0805-FX-69R8ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-69R8ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-69R8ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-69R8ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-69R8ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-69R8ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-69R8ELF
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 80NS 44PLCC datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 950MA 182 MOHM datasheet.pdf
FOOT CYLIN 0.748" DIA SILVER datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf