Bourns Inc. CR0805-FX-7873ELF
CR0805-FX-7873ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-7873ELF
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-7873ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-7873ELF
QUANTITY
CR0805-FX-7873ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-7873ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-7873ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-7873ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-7873ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-7873ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-7873ELF
CONN HEADER 44POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES .56 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR INV/NONINV 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 20-PLCC datasheet.pdf
MQS ABDEKA M.HEB12P datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H datasheet.pdf
S+MMC+MINI SD+RS-MMC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf