Bourns Inc. CR0805-JW-132ELF
CR0805-JW-132ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-132ELF
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-132ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-132ELF
QUANTITY
CR0805-JW-132ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-132ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-132ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-132ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-132ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-132ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-132ELF
CAP FILM 1000PF 5% 250VDC 1913 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
OSC XO 16.875MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12.75"L X 9.5"W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN BKY 02CKT datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 25 V datasheet.pdf