Bourns Inc. CR0805-JW-245ELF
CR0805-JW-245ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-245ELF
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-245ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-245ELF
QUANTITY
CR0805-JW-245ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-245ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-245ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-245ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-245ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-245ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-245ELF
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC HEX INVERTER GP 14TSSOP datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY QC datasheet.pdf
IC MCU CORTEX 100LQFP datasheet.pdf
COMBO 3W3 M PCB STR G50 HP G datasheet.pdf
15P M SC WATER RES FRT.MTG M3 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
SW STRAIGHT LVR SPST-NC 5A 125V datasheet.pdf
DIODE UFAST 600V TO247 datasheet.pdf