Bourns Inc. CR0805-JW-334GLF
CR0805-JW-334GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-334GLF
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-334GLF.pdf
Availability of CR0805-JW-334GLF
QUANTITY
CR0805-JW-334GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-334GLF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-334GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-334GLF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-334GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-334GLF Details Description
Related parts for CR0805-JW-334GLF
FILTER POWER LINE 16A 250V datasheet.pdf
QKE HDR 2X20 datasheet.pdf
TRANSFORMER FLYBACK LM3445 datasheet.pdf
IC FPGA 139 I/O 256BGA datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 520MA 660 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/22/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
TL4019 FLAT WITH RUBBER BUSH ACT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
RES 10.1 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf