Bourns Inc. CR0805-JW-432ELF
CR0805-JW-432ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-432ELF
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-432ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-432ELF
QUANTITY
CR0805-JW-432ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-432ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-432ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-432ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-432ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-432ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-432ELF
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC 2416 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf