Vishay/Dale CRCW02014K87FNED
CRCW02014K87FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02014K87FNED
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02014K87FNED.pdf
Availability of CRCW02014K87FNED
QUANTITY
CRCW02014K87FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02014K87FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW02014K87FNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02014K87FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW02014K87FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02014K87FNED Details Description
Related parts for CRCW02014K87FNED
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 50V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.91KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF 321POS GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 24V datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
ARBOR .312 HEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf