Bourns Inc. CR0805-JW-434ELF
CR0805-JW-434ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-434ELF
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-434ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-434ELF
QUANTITY
CR0805-JW-434ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-434ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-434ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-434ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-434ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-434ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-434ELF
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.36A 304 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
AMP DC 4-20MA FOR E2CA-X5A/-5M datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf