Bourns Inc. CR0805-JW-821GLF
CR0805-JW-821GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-821GLF
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-821GLF.pdf
Availability of CR0805-JW-821GLF
QUANTITY
CR0805-JW-821GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-821GLF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-821GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-821GLF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-821GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-821GLF Details Description
Related parts for CR0805-JW-821GLF
CONN COVER HOUSING BASE HA SIZE2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf