Bourns Inc. CR1206-FX-3322ELF
CR1206-FX-3322ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-3322ELF
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-3322ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-3322ELF
QUANTITY
CR1206-FX-3322ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-3322ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-3322ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-3322ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-3322ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-3322ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-3322ELF
SAW FILTER 479.5MHZ datasheet.pdf
BUDRACK PRO SERIES 86.15X28.75" datasheet.pdf
FILTER 15A SLIDE-IN MOUNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 4A DO214AA datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 18AWG 500' datasheet.pdf
RES 156 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA PTH W/CLIP DR datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 63V RADIAL datasheet.pdf
DRIVER PUNCH HYD datasheet.pdf
RES 65K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf