Bourns Inc. CR1206-FX-4532ELF
CR1206-FX-4532ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-4532ELF
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-4532ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-4532ELF
QUANTITY
CR1206-FX-4532ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-4532ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-4532ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)