Bourns Inc. CR1206-FX-6813ELF
CR1206-FX-6813ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-6813ELF
Brief Description
RES SMD 681K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-6813ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-6813ELF
QUANTITY
CR1206-FX-6813ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-6813ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-6813ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-6813ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-6813ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-6813ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-6813ELF
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS TOP ENT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 10DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 226 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
350 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS 1.27MM datasheet.pdf