Bourns Inc. CR1206-FX-9311ELF
CR1206-FX-9311ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-9311ELF
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-9311ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-9311ELF
QUANTITY
CR1206-FX-9311ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-9311ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-9311ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-9311ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-9311ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-9311ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-9311ELF
MOSFET N-CH 200V 70A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf