Bourns Inc. CR1206-JW-135ELF
CR1206-JW-135ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-JW-135ELF
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-JW-135ELF.pdf
Availability of CR1206-JW-135ELF
QUANTITY
CR1206-JW-135ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-JW-135ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-JW-135ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-JW-135ELF
Related LinksCR1206-J, CR1206-JW-135ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-JW-135ELF Details Description
Related parts for CR1206-JW-135ELF
RES SMD 0.012 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ HI INT GRN SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
200A 500V AC TAG FUSE datasheet.pdf