Bourns Inc. CR1206-JW-684ELF
CR1206-JW-684ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-JW-684ELF
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-JW-684ELF.pdf
Availability of CR1206-JW-684ELF
QUANTITY
CR1206-JW-684ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-JW-684ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-JW-684ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-JW-684ELF
Related LinksCR1206-J, CR1206-JW-684ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-JW-684ELF Details Description
Related parts for CR1206-JW-684ELF
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16-SSOP datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO SS 4096X36 7-5NS 128TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMB datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 3A TSMT3 datasheet.pdf