Sensata Technologies/Airpax CR15-52-7.50A-B06CV-V
CR15-52-7.50A-B06CV-V picture photo
Mfg. Part Number
CR15-52-7.50A-B06CV-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 7.5A ROCKER
Datasheet Download
CR15-52-7.50A-B06CV-V.pdf
Availability of CR15-52-7.50A-B06CV-V
QUANTITY
CR15-52-7.50A-B06CV-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CR15-52-7.50A-B06CV-V
Internal Part NumberEIS-CR15-52-7.50A-B06CV-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR15-52-7.50A-B06CV-V
Related LinksCR15-52-7., CR15-52-7.50A-B06CV-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CR15-52-7.50A-B06CV-V Details Description
Related parts for CR15-52-7.50A-B06CV-V
FIXED IND 820NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 32VDC ROCKER datasheet.pdf