Bourns Inc. CR2010-FX-3651ELF
CR2010-FX-3651ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-FX-3651ELF
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-FX-3651ELF.pdf
Availability of CR2010-FX-3651ELF
QUANTITY
CR2010-FX-3651ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-FX-3651ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-FX-3651ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-FX-3651ELF
Related LinksCR2010-F, CR2010-FX-3651ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-FX-3651ELF Details Description
Related parts for CR2010-FX-3651ELF
MOSFET N-CH 100V 150A SOT-227 datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI SGL 5POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8DFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD PLL 40VFQFN datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf