Bourns Inc. CR2010-JW-132ELF
CR2010-JW-132ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-132ELF
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-132ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-132ELF
QUANTITY
CR2010-JW-132ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-132ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-132ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-132ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-132ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-132ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-132ELF
CAP CER 4700PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CABLE MMCX/MMCX R/A RG-316 6" datasheet.pdf
CONN SFP 20POS 2X1 W/CAGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DELAY LINE PROG 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NO SIM RLLR L datasheet.pdf