Bourns Inc. CR2010-JW-150ELF
CR2010-JW-150ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-150ELF
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-150ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-150ELF
QUANTITY
CR2010-JW-150ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-150ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-150ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-150ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-150ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-150ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-150ELF
CONN HEADER 22POS R/A W/O PEGS datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0402 datasheet.pdf