Bourns Inc. CR2010-JW-303ELF
CR2010-JW-303ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-303ELF
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-303ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-303ELF
QUANTITY
CR2010-JW-303ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-303ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-303ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-303ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-303ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-303ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-303ELF
IC REG BUCK 3.3V 3A SPAK-7 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOD RADIO BLUETOOTH AIR 34PIN datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 1% 10W datasheet.pdf