Bourns Inc. CR2010-JW-911ELF
CR2010-JW-911ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-911ELF
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-911ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-911ELF
QUANTITY
CR2010-JW-911ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-911ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-911ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-911ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-911ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-911ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-911ELF
IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 380MA 430 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 600VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 7.50 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 26.92MM datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf