Bourns Inc. CR2512-FX-3570ELF
CR2512-FX-3570ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-FX-3570ELF
Brief Description
RES SMD 357 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-FX-3570ELF.pdf
Availability of CR2512-FX-3570ELF
QUANTITY
CR2512-FX-3570ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-FX-3570ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-FX-3570ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-FX-3570ELF
Related LinksCR2512-F, CR2512-FX-3570ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-FX-3570ELF Details Description
Related parts for CR2512-FX-3570ELF
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
2200UF 50V 22X30MM 85C 12000H datasheet.pdf