Bourns Inc. CR2512-FX-62R0ELF
CR2512-FX-62R0ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-FX-62R0ELF
Brief Description
RES SMD 62 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-FX-62R0ELF.pdf
Availability of CR2512-FX-62R0ELF
QUANTITY
CR2512-FX-62R0ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-FX-62R0ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-FX-62R0ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-FX-62R0ELF
Related LinksCR2512-F, CR2512-FX-62R0ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-FX-62R0ELF Details Description
Related parts for CR2512-FX-62R0ELF
CAP CER 330PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
ENDPLATE 5MM WIDE WM BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 134 I/O 208QFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 433MA 800 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf