Vishay/Dale TNPW1206909RBEEA
TNPW1206909RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206909RBEEA
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206909RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206909RBEEA
QUANTITY
TNPW1206909RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206909RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206909RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206909RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206909RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206909RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206909RBEEA
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 16-SOIC datasheet.pdf
IC FRONT END DGTL CAR RAD 64LQFP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 30V 1.85A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT W/LCK .38AULF datasheet.pdf
RES 470 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf