Bourns Inc. CR2512-FX-8200ELF
CR2512-FX-8200ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-FX-8200ELF
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-FX-8200ELF.pdf
Availability of CR2512-FX-8200ELF
QUANTITY
CR2512-FX-8200ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-FX-8200ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-FX-8200ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-FX-8200ELF
Related LinksCR2512-F, CR2512-FX-8200ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-FX-8200ELF Details Description
Related parts for CR2512-FX-8200ELF
IC POT DGTL 10K 128POS 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 16-QFN datasheet.pdf
CONN M12 8POS SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf