Bourns Inc. CR2512-J/-1R5ELF
CR2512-J/-1R5ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-J/-1R5ELF
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-J/-1R5ELF.pdf
Availability of CR2512-J/-1R5ELF
QUANTITY
CR2512-J/-1R5ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-J/-1R5ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-J/-1R5ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-J/-1R5ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-J/-1R5ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-J/-1R5ELF Details Description
Related parts for CR2512-J/-1R5ELF
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 10-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.05A 300 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf