Bourns Inc. CR2512-JW-123ELF
CR2512-JW-123ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-123ELF
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-123ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-123ELF
QUANTITY
CR2512-JW-123ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-123ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-123ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-123ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-123ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-123ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-123ELF
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS STR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A 8-SO datasheet.pdf
RES SMD 1.93KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf