Bourns Inc. CR2512-JW-221ELF
CR2512-JW-221ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-221ELF
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-221ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-221ELF
QUANTITY
CR2512-JW-221ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-221ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-221ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-221ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-221ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-221ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-221ELF
TERMINAL STRIP MINIATURE 2POS datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X30 BE/GY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 24-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 2.5KV RAD datasheet.pdf