Bourns Inc. CR2512-JW-301ELF
CR2512-JW-301ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-301ELF
Brief Description
RES SMD 300 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-301ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-301ELF
QUANTITY
CR2512-JW-301ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-301ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-301ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-301ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-301ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-301ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-301ELF
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 610MA 1.02 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LIGHT PIPE SINGLE ELEMENT datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf