Bourns Inc. CR2512-JW-332ELF
CR2512-JW-332ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-332ELF
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-332ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-332ELF
QUANTITY
CR2512-JW-332ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-332ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-332ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-332ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-332ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-332ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-332ELF
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-4 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
ENCODER OPT 1/2" 16POS 6" CABLE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 1KBIT 8SOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf