Bourns Inc. CR2512-JW-471ELF
CR2512-JW-471ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-471ELF
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-471ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-471ELF
QUANTITY
CR2512-JW-471ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-471ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-471ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-471ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-471ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-471ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-471ELF
TVS DIODE 90VWM 153.3VC SMC datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W SMA datasheet.pdf
MODULE SRL-BLUETOOTH V1.2 3.3V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 351V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf