Bourns Inc. CR2512-JW-680ELF
CR2512-JW-680ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-680ELF
Brief Description
RES SMD 68 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-680ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-680ELF
QUANTITY
CR2512-JW-680ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-680ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-680ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR2512-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-680ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-680ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-680ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-680ELF
THERMOSTAT 95 DEG NO TO-220 PRO datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIES AVI/INSUL -TERM 22-18AWG datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 30A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 380MA 2.73 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf