Bourns Inc. CR2512-JW-683ELF
CR2512-JW-683ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-JW-683ELF
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-JW-683ELF.pdf
Availability of CR2512-JW-683ELF
QUANTITY
CR2512-JW-683ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-JW-683ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-JW-683ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-JW-683ELF
Related LinksCR2512-J, CR2512-JW-683ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-JW-683ELF Details Description
Related parts for CR2512-JW-683ELF
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 5PC datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-24AWG SIZE 20 datasheet.pdf
NYLON MONO 1/8" BLACK 225' datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HAN 24B SEALING CABLE TO CABLE H datasheet.pdf
SW/LIGHT UNIT 120V SPST-NC datasheet.pdf