Murata Electronics North America CR40CH200K50-400
CR40CH200K50-400 picture photo
Mfg. Part Number
CR40CH200K50-400
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CR40CH200K50-400.pdf
Availability of CR40CH200K50-400
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CR40CH200K50-400 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR40CH200K50-400
Internal Part NumberEIS-CR40CH200K50-400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CR40CH200K50-400 today.
SeriesCR40CH200
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CR40CH200K50-400
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCR40CH20, CR40CH200K50-400 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CR40CH200K50-400 Details Description
Related parts for CR40CH200K50-400
RES 91 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
ASSY PRO-CRIMPER COMM M-N-LOCK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
IC MCU 48KB LS/HS SWITCH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf