CR Magnetics Inc. CR4570-150
CR4570-150 picture photo
Mfg. Part Number
CR4570-150
Manufacturer
Product Category
Monitor - Current/Voltage Transducer
Brief Description
TRANSDCR VLTAGE 0-150VAC TRU RMS
Datasheet Download
CR4570-150.pdf
Availability of CR4570-150
QUANTITY
CR4570-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR4570-150
Internal Part NumberEIS-CR4570-150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyMonitor - Current/Voltage Transducer
SeriesCR4500
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR4570-150
Related LinksCR457, CR4570-150 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR4570-150 Details Description
Related parts for CR4570-150
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARLINGTON 4DIP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 22POS .050" datasheet.pdf
ADAPTER FOR JTAG EMULATOR datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
BOA 4DB DW SC/APC datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 1MM 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES 14 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf