Sumida Corporation CR54-150MC
CR54-150MC picture photo
Mfg. Part Number
CR54-150MC
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD
Datasheet Download
CR54-150MC.pdf
Availability of CR54-150MC
QUANTITY
CR54-150MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CR54-150MC
Internal Part NumberEIS-CR54-150MC
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25.9MHz
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR54-150MC
Related LinksCR54-, CR54-150MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CR54-150MC Details Description
Related parts for CR54-150MC
IC DGTL POT QUAD 256POS 24-DIP datasheet.pdf