CR Magnetics Inc. CR6251-500-5
CR6251-500-5 picture photo
Mfg. Part Number
CR6251-500-5
Brief Description
TRANSDCR AC 0-5VDC OUT 3PHASE
Datasheet Download
CR6251-500-5.pdf
Availability of CR6251-500-5
QUANTITY
CR6251-500-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR6251-500-5
Internal Part NumberEIS-CR6251-500-5
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR6251-500-5
Related LinksCR6251, CR6251-500-5 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR6251-500-5 Details Description
Related parts for CR6251-500-5
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 30V 200MW SMD5 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK CAP 2:1 SR-PO 25PC/PK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf