CR Magnetics Inc. CR6260-500-5
CR6260-500-5 picture photo
Mfg. Part Number
CR6260-500-5
Brief Description
TRANSDUCER AC 4-20MA OUT 3 PHASE
Datasheet Download
CR6260-500-5.pdf
Availability of CR6260-500-5
QUANTITY
CR6260-500-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR6260-500-5
Internal Part NumberEIS-CR6260-500-5
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR6260-500-5
Related LinksCR6260, CR6260-500-5 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR6260-500-5 Details Description
Related parts for CR6260-500-5
IDC CABLE - MKR10K/MC10M/MPD10K datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC16S/AE16M/HSC16S datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 215NH 60A 0.29 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 350MA 1.18 OHM datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.6V 4-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
ICCON PIN ASSY datasheet.pdf
10000UF 50V 35X79 85C ST datasheet.pdf