Sullins Connector Solutions ECM15DRSN-S664
ECM15DRSN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ECM15DRSN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ECM15DRSN-S664.pdf
Availability of ECM15DRSN-S664
QUANTITY
ECM15DRSN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM15DRSN-S664
Internal Part NumberEIS-ECM15DRSN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM15DRSN-S664
Related LinksECM15DR, ECM15DRSN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM15DRSN-S664 Details Description
Related parts for ECM15DRSN-S664
IC HALL SENSOR LATCH 25MA SC59-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.287 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 18-20AWG TIN datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK ITCSN datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
470UF 63V 12,5X30MM 85C 8000H datasheet.pdf