CR Magnetics Inc. CR8349-1500-N
CR8349-1500-N picture photo
Mfg. Part Number
CR8349-1500-N
Manufacturer
Product Category
Current Sense Transformers
Brief Description
TRANSF CURRENT .35" OPENING PCB
Datasheet Download
CR8349-1500-N.pdf
Availability of CR8349-1500-N
QUANTITY
CR8349-1500-N Order Process
Ship out your order
Specifications of CR8349-1500-N
Internal Part NumberEIS-CR8349-1500-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Transformers
FamilyCurrent Sense Transformers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR8349-1500-N
Related LinksCR8349, CR8349-1500-N Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR8349-1500-N Details Description
Related parts for CR8349-1500-N
CAP FILM 560PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 30CKT DUAL VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HAN 3A THERMO COVER SEALING datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC CMEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf