Vishay/Dale CRA04P08311K0JTD
CRA04P08311K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P08311K0JTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P08311K0JTD.pdf
Availability of CRA04P08311K0JTD
QUANTITY
CRA04P08311K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P08311K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P08311K0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P08311K0JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P08311K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P08311K0JTD Details Description
Related parts for CRA04P08311K0JTD
RES 27.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET COAX SIZE 8 REAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 128TAPS SC70-6 datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG 4PLL 5CH 16TSSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44-HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.9A 55 MOHM SMD datasheet.pdf