Vishay/Dale CRA04P0831K20JTD
CRA04P0831K20JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P0831K20JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P0831K20JTD.pdf
Availability of CRA04P0831K20JTD
QUANTITY
CRA04P0831K20JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P0831K20JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P0831K20JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P0831K20JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P0831K20JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P0831K20JTD Details Description
Related parts for CRA04P0831K20JTD
RES SMD 769 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR STATUS PLED 230VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SNAP SPADE INSULKRIMP EXPANDED datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 50W DO5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf