Vishay/Dale CRA04P08320K0JTD
CRA04P08320K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P08320K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P08320K0JTD.pdf
Availability of CRA04P08320K0JTD
QUANTITY
CRA04P08320K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P08320K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P08320K0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P08320K0JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P08320K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P08320K0JTD Details Description
Related parts for CRA04P08320K0JTD
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC BCD PRIORITY ENCODER 16SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 22MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 80MSPS 40QFN datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 6POS datasheet.pdf
CONN DSUB T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf