Vishay/Dale CRA04P083360RJTD
CRA04P083360RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P083360RJTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P083360RJTD.pdf
Availability of CRA04P083360RJTD
QUANTITY
CRA04P083360RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P083360RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P083360RJTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P083360RJTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P083360RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P083360RJTD Details Description
Related parts for CRA04P083360RJTD
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC COMP SGL RAIL TO RAIL SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC MELF datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 4X1 Y/R/G/Y DF datasheet.pdf