Vishay/Dale CRA04P0833K60JTD
CRA04P0833K60JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P0833K60JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P0833K60JTD.pdf
Availability of CRA04P0833K60JTD
QUANTITY
CRA04P0833K60JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P0833K60JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P0833K60JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P0833K60JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P0833K60JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P0833K60JTD Details Description
Related parts for CRA04P0833K60JTD
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 60POS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1"X48" BK datasheet.pdf
CONN PRESSFIT 100POS DUAL .100 datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONTACT 040 DIA PIN RECPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
MARKER HIGH PERF GENERIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.42V SSOP datasheet.pdf