Vishay/Dale CRA04P08362K0JTD
CRA04P08362K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P08362K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P08362K0JTD.pdf
Availability of CRA04P08362K0JTD
QUANTITY
CRA04P08362K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P08362K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P08362K0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P08362K0JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P08362K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P08362K0JTD Details Description
Related parts for CRA04P08362K0JTD
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT SECTOR SR 5DBI 36" RP TNC M datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1.05A 480 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf