Vishay/Dale CRA04S043100RJTD
CRA04S043100RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043100RJTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043100RJTD.pdf
Availability of CRA04S043100RJTD
QUANTITY
CRA04S043100RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043100RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043100RJTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043100RJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043100RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043100RJTD Details Description
Related parts for CRA04S043100RJTD
CONN RECEPT PIN .032-.046".125" datasheet.pdf
CONN SPADE TONGUE 28-22AWG #5 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf