Vishay/Dale CRA04S04310R0JTD
CRA04S04310R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S04310R0JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S04310R0JTD.pdf
Availability of CRA04S04310R0JTD
QUANTITY
CRA04S04310R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S04310R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S04310R0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S04310R0JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S04310R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S04310R0JTD Details Description
Related parts for CRA04S04310R0JTD
CBL RIBN 20COND 0.025 WHITE 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DL 4-1 16-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf