Vishay/Dale CRA04S0431K30JTD
CRA04S0431K30JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S0431K30JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.3K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S0431K30JTD.pdf
Availability of CRA04S0431K30JTD
QUANTITY
CRA04S0431K30JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S0431K30JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S0431K30JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S0431K30JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S0431K30JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S0431K30JTD Details Description
Related parts for CRA04S0431K30JTD
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X12" A VFN datasheet.pdf
LAMP GUARD TUBE 12IN GLASS datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 285MA 600 MOHM datasheet.pdf